Parę lat temu dzieci bawiły się na świeżym powietrzu bez dodatkowej zachęty.
Warto sprawdzić i odciągnąć dziecko z przed komputera.

Artykuł o zabawach na zewnątrz.

Wymagania do spełnienia przy projektowaniu placu zabaw

gry edukacyjne chodnikowe
Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.

Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in.

takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Czym jest gra? Wikipedia wyjaśnia

Gra ? czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze jedna lub więcej osób. Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter. Termin gra jest też używany w wielu (niepowiązanych z sobą) dziedzinach nauki, a jego znaczenie zależy od rozważanej dyscypliny. Gry mogą mieć charakter zarówno fizyczny (gra w piłkę nożną) jak też umysłowy (szachy) bądź hazardowy (ruletka). Wiele gier ma charakter pośredni między tymi kategoriami.

Większość gier, choć nie wszystkie, ma charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników.

Występują również gry komputerowe, które w dzisiejszych czasach zdominowały to pojęcie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra

Każdy z nas nosi w sobie dziecko

gry edukacyjne chodnikowe Jeżeli mamy dziecko, które jeszcze chodzi do szkoły podstawowej, to naszym obowiązkiem jest wykształcenie u niego pozytywnych nawyków.
Okazuje się, że takich cech jak koleżeństwo, uczciwość czy nawet zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu można nauczyć się poprzez zabawę.
Jeżeli więc sami mamy w głowie chodnikowe konkursy urządzane wraz z przyjaciółmi sprzed laty, to zachęćmy swoją pociechę do tego, by się z nimi zapoznała.
Na pewno już kilka lekcji wystarczy do tego, by w swojej latorośli zaszczepić bakcyla.

My sami bawiąc się z dzieckiem poczujemy się o wiele lat młodsi, wróci do nas energia i zapał i w końcu poczujemy się rodzicami spełnionymi ? tylko spróbujmy ? to prostsze niż myślimy!.

Dodane: 06-10-2016 08:34

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry edukacyjne chodnikowe