Dozwolone odżywki dla sportowców

impact whey isolate impact whey isolateSportowcy używają w trakcie wykonywania treningów różnych odżywek.
Trzeba przyznać, że czasami są one im bardzo potrzebne do tego, żeby mogli dokładnie wykonać wszystkie zlecone sobie ćwiczenia.
Tylko wówczas ich treningi będzie można uznać za w pełni udane i dobrze rokujące na przyszłość.

Muszą oni jedynie pamiętać, żeby sięgać po sprawdzone odżywki, ponieważ sięganie po niesprawdzone środki naraża ich na stwierdzenie o obecności w organizmie jakiegoś dopingu i dyskwalifikację.

Natomiast najlepszej jakości odżywki dla sportowców sprzedawane są w sklepach sportowych i zielarskich oraz w aptekach.

Odżywki dla sportowców mogą być także zamawiane przez internet, a wówczas zostaną one dostarczone pod wskazany przez klienta adres.

Po treningu - suplementy.

Cytat z Wikipedii

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste).

Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego.

Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)

Przyjmowanie białek według opracowanego planu

Białka cieszą się wśród sportowców ogromną popularnością.

Różne suplementy białkowe są przyjmowane czasami również przez kulturystów oraz przez osoby wykonujące intensywne ćwiczenia fizyczne.

Najbardziej bezpiecznym sposobem na przyjmowanie białek jest po prostu stosowanie diety bogatej w produkty białkowe, również suplementy białkowe powinny być przyjmowane ściśle według wskazań lekarzy czy dietetyków.

Zwłaszcza sportowcy przyjmują białka według wcześniej opracowanego planu, który podporządkowuje ilość przyjmowanych suplementów do intensywności aktualnie odbywanego treningu.

Dzięki temu sportowiec może nieco odciążać swój organizm od ilości przyjmowanych suplementów wówczas, kiedy nie ma zaplanowanych żadnych zawodów, a z drugiej strony może szybciej dojść do najwyższej formy..

Dodane: 27-12-2016 11:54

Tagi: sklep odżywki sport suplementy zdrowie białka Impact whey

Widok do druku:

impact whey isolate