Ciężko powiedzieć kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , z tego powodu warto zapamiętać numer lub adres witryny w razie potrzeby skorzystania z tego typu usług.

O taksówkach i transporcie.

Nadążyć za nowoczesnością

taxi modlinTaksówki muszą podążać z duchem czasu, już teraz wiele z nich oferuje płatność kartą.
Klimatyzacja to już wymóg, a nie dodatkowa wygoda, a darmowe Wi-Fi powoli staje się standardem. Dodatkowo kierowcy powinni posługiwać się jeżykiem angielskim lub niemieckim, aby nie mieć problemów z obsłużeniem zagranicznych klientów, którzy ostatnio coraz częściej zaglądają do naszego kraju.

Takie niuanse potrafią zdeterminować rynkową pozycję firmy taksówkarskiej i od nich zależeć mogą jej dochody i ilość klientów.

Taksówka lepsza od autobusu?

Transport osobowy można realizować wieloma środkami transportu, w miastach najpopularniejsze są chyba autobusy i tramwaje.
Jednak te środki transportu mają pewne ograniczenia i nie zawsze sprawdzą się w określonych sytuacjach.

Tak jak dojazd do szkoły, czy do pracy można bez większych problemów realizować środkami komunikacji miejskiej, tak w pewnych przypadkach taksówka wydaje się być niezastąpiona.

Spora część kursów taksówką to trasy na spotkania biznesowe, czy dowozy na pociąg, czy podwózka do hotelu. Często korzysta się też z transferów lotniskowych, czy przejazdów na zagraniczne lotniska. To wszystko, gdzie komunikacja miejska jest najzwyczajniej w świecie niepraktyczna.

Taksometr i jego legalizacja - Wikipedia

taxi modlin
Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne.
Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy.

Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze.

Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera. W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np.
w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar. W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr.
Dodane: 30-09-2016 12:08

Tagi: usługi taxi transport taksówki Łódź lotnisko przejazdy

Widok do druku:

taxi modlin